Loading...


WSPARCIE SERWERA:


Warsztaty bębniarskie | Dzikie muzykowanie w Świcie

Szczegóły

Data i godzina Sierpień 22, 17:00
Miejsce
Dom Kultury ŚWIT
Dodał: Dzikie muzykowanie w Świcie

Opis

Tego lata szykujemy się na Dzikie muzykowanie w Świcie!


Zapraszamy na niezapomniane muzyczne czwartki do parku przy Domu Kultury ŚWIT, gdzie w otoczeniu zieleni będziemy leniuchować na leżakach i celebrować wakacyjną aurę.

„Dzikie muzykowanie w Świcie” to cykl wydarzeń plenerowych składających się z koncertów i wyjątkowych warsztatów. Całość dostarczy nam szeroką gamę muzycznych doznań dźwiękowych

Naszym wakacyjnym spotkaniom przyświecać będzie myśl "Radość, muzyka i spokój".  

W tę muzyczną wędrówkę wyruszymy pod okiem doświadczonych instruktorów – specjalistów w swojej dziedzinie. Z ich pomocą będziemy próbować swoich sił m.in. w grze na bębnach czy na ukulele, popracujemy nad brzmieniem i głosem.

 

22 sierpnia o godz. 17:00 zaprosimy na warsztaty bębniarskie.


Zajęcia będą nawiązywały do tradycji i korzeni, do archetypów kultury, jakimi jest instrument obecny od pokoleń – bębny. Warsztaty będą opierały się na dużej dawce empatii, gdzie istotne będzie wsłuchiwanie się w wydobywane dźwięki.


Podczas spotkania uczestnicy nauczą się właściwych uderzeń, ale również zrozumieją ich indywidualny wkład i wartość, jaką wnoszą dla całego zespołu. Ważne będzie wsłuchiwanie się w dźwięki, jakie wybrzmiewają od innych uczestników, ale również od siebie samego.


Warsztaty zakończą się wspólnym zagraniem improwizowanego utworu, gdzie każdy będzie mógł wymyśleć własny pomysł na jego kontynuację. Kierunek powstałej pieśni będzie zależny od każdego z uczestników. Powstanie twórcza i wsłuchująca się w siebie nawzajem orkiestra.


Prowadzący: Ryszard Bazarnik – animator, artysta, wykładowca, prowadzący bębniarskie warsztaty artystyczne i integracyjne w Polsce, w Europie i w Azji. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji oraz Kursów Interpretacji Muzycznej Centre Acanthes w Avignon.


Warsztaty skierowane są do osób dorosłych.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest darmowy, jednak obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są na adres skwiatek@dkswit.com.pl oraz kwisniewska@dkswit.com.pl.

Wszystkie wydarzenia w ramach wakacyjnego cyklu odbędą się w Parku przy Domu Kultury ŚWIT w Warszawie na ul. Wysockiego 11.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Patronat medialny: Radio dla Ciebie, Waw4free, Informator Stolicy, Warszawa.in

JESTEŚ ORGANIZATOREM WYDARZEŃ? DODAJ WYDARZENIE TUTAJ

SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYDARZENIA PUBLICZNE W WARSZAWIE

PRZEJDŹ NA FORUM TOWARZYSZ PODRÓŻYObserwuj nas na FB:

Ogłoszenia drobne